Натуральний МЕД з власної пасіки,
яка розміщена
в екологічному куточку Бершадщини -
с. Кошаринці

Його величність МЕД

     НАТУРАЛЬНИЙ МЕД це унікальний дар даний природою людству. У першу чергу він підходить організму людини завдяки своїй натурльності, тобто збалансованих природою поживних і біологічно активних сполук вже готових до засвоєння. Основними складовими меду є фруктоза і глюкоза - найкорисніші цукри. Основними мінералами, що містяться в медові, є магній, натрій, хлор, сірка, кальцій, калій, залізо, цинк, йод, мідь і фосфор. Так само мед містить ряд вітамінів, а саме вітамін С і вітаміни групи В (В1, В2, В3, В5, В6).
  Мед обов'язково повинен бути в будинку у кожного, тоді не буде потреби у придбанні багатьох лікарських препаратів, іноді переповнених хімічними елементами, які «одне лікують, а інше калічать». Натуральний мед має антибактеріальні, бактерицидні, протизапальні властивості. Антибактеріальні властивості меду пояснюються наявністю в ньому специфічних речовин - інгібіторів. Мед використовують як загальнозміцнюючий, тонізуючий, що відновлює сили засіб. Також його застосовують для лікування ран і опіків, при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, печінки, жовчних шляхів, шлунково-кишкового тракту. Такі мінеральні речовини, як калій, магній, білки і вітаміни, сприяють зміцненню стінок судин і серцевого м'яза.
   Лікувальні якості меду залежать від виду рослин, нектар яких використовували бджоли і часом збору. При зборі і обробці бджолами нектару з рослин лікувальні властивості медоносів зберігаються і примножуються в організмі бджоли.
  Липовий мед характеризується приємним ароматом, різким специфічним смаком і світло-жовтим або світло-янтарним кольором. У рідкому вигляді він прозоро-водянистий, при кристалізації набуває грубозернисту форму, стає майже білим. Це найкращий мед при всякого роду простудних захворюваннях, бронхітах, запаленні легенів. При вживанні липового меду посилюється потовиділення, яке дуже важливо для швидкого одужання організму. Дуже добре липовий мед впливає на нервову та імунну системи.
  Соняшниковий мед золотистого кольору, при кристалізації стає ясно-янтарним, іноді з зеленуватим відтінком, солодкий на смак, з невизначеним ароматом.
Соняшниковий мед має поживні та лікувальні властивості. Для меду з соняшнику характерні високий вміст глюкози і фруктози, а сахарози низький. Серед медів світлого забарвлення соняшниковий мед відрізняється найбільшою ферментативною активністю. Він багатий вітаміном А. Цілющі властивості меду соняшнику добре відомі - він стимулює кровотворення, а також сприяє більш повному засвоєнню заліза. У свою чергу це дозволяє значно поліпшити самопочуття, повернути людині бадьорість і гарний настрій. Також соняшниковий мед корисний при остеохондрозі, різних невралгіях. Він добре виводить шлаки з організму і нерідко застосовується як сечогінний засіб.
  Гречаний мед відрізняється від інших сортів світло-коричневим кольором, іноді з червонуватим відтінком, приємним ароматом та особливим смаком. Дуже добре при лікуванні атеросклерозу, серцево-судинних захворювань. Гречаний мед має властивість швидко кристалізуватися. Відмінна риса такого меду це високий вміст білка і заліза, завдяки яким гречаний мед найбільш корисний людям з анеміями.
   Травневий (весняний) мед виробляється головним чином з ріпаку, змішаного бджолами з іншими, весняними нектарами: яблуні, вишні, конюшини, кульбаби, смородини. Колір весняного меду різний, але в основному світлий, від білого з сірим відтінком до більш яскравого жовтого залежно від кольорів. Відносно смаку та аромату, то після відкачування цей сорт нічим особливим не виділяється, але, дозрівши, настояти 3-5 місяців, він зазвичай набуває неповторного аромату воску і весняних квітів. Весняний мед - найсолодший.
Травневий мед багатий фруктозою, завдяки якій він швидше, ніж інші сорти, засвоюється клітинами нашого організму. А засвоєння фруктози (навіть у великих кількостях) не потребує інсуліну, а значить, не порушуються функції підшлункової залози і не розвивається діабет. Травневий мед корисний при захворюваннях печінки, атеросклерозі, застосовується як заспокійливий засіб при нервових захворюваннях і безсонні.

4 коментарі:

  1. Липовий мед - універсальний. Він підходить всім, і на нього, практично немає алергії.

    ВідповістиВидалити
  2. А от акацієвий мед можна вживати навіть діабетикам, що мене особисто дуже тішить! Взагалі, найкращий мед - Його Величність Свій мед!)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так, з Вами важко не погодитись ))) Нажаль дуже рідко в наших краях виходить отримувати акацієвий мед без домішків весняних трав в чистому вигляді.

      Видалити