Натуральний МЕД з власної пасіки,
яка розміщена
в екологічному куточку Бершадщини -
с. Кошаринці

Чим ще багата наша пасіка

Прополіс (бджолиний клей) речовина, що виробляється бджолами, з різноманітним хімічним складом, що містить ароматичні речовини, смоли, фловони, мінеральні речовини.

    Бджоли у природному середовищі використовують прополіс для ізоляції гнізда від гниючої деревини дупла, для захисту від патогенних мікроорганізмів і ворогів. Прополісом вони полірують  з середини соти, попереджаючи захворювання личинок. Шкідників, залізших у вулик і там загиблих, бджоли витягнути не в змозі, тому замуровують їх прополісом, що б вони не розкладалися. Багато складових частин прополісу ще не відомі. 
Це смолиста речовина зелено-бурого або коричневого кольору з приємним ароматом деревних бруньок, хвої, меду, воску і ванілі. При горінні виділяє запах цінних ароматичних смол. Збирають його бджоли з бруньок берези, тополі, осики, каштана, дуба, в'яза, верби і хвойних дерев.
Головні постачальники прополісу - береза і тополя. Залежно від того з якого дерева бджоли зберуть прополіс, він відрізняється як за кольором, так і за хімічним складом. З берези він зеленуватий, з тополі - червонуватий, з осики - сірий, зустрічається коричневий, бурий майже чорний.
Прополіс має унікальні цілющі властивості, завдяки чому він широко вживається в народній медицині. В даний час ним лікують всі шкірні захворювання, прості рани і довго незагоювані, виразки на шкірі та виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, гінекологічні захворювання запального характеру, геморой, нежить, грип, неврит, радикуліт, туберкульоз легенів та інші.
Прополіс може бути сформований у брикети, кульки або у вигляді маленьких шматочків. Смак гіркий злегка пекучий. Він не повинен мати сторонніх домішок.
Приготування прополісних екстрактів та емульсій:
Для приготування спиртової настойки його подрібнюють на шматочки розміром не більше 2-3 мм. Далі опускають в ємність з холодною водою, при цьому віск та інші домішки спливають, а прополіс осідає на дні. Потім його просушують і заливають 96% медичним спиртом для отримання настою необхідної концентрації. Суміш прополісу зі спиртом тримають у темному місці в щільно закритих скляних посудинах (бажано з темного скла) при кімнатній температурі, як можна частіше збовтуючи. Через два тижні настоянку фільтрують, розливають у флакони з темного скла і залишають в темному прохолодному місці. Настоянка може зберігатися кілька років, зберігаючи свої лікувальні властивості.
  Для отримання водної витяжки розчину прополісу 10%-й концентрації подрібнений прополіс поміщають в скляний або емальований посуд з водою (10 г прополісу на 100 мл дистильованої води), ставлять на водяну баню при температурі 45-50 градусів і настоюють, періодично помішуючи скляною паличкою. Розчин фільтрують через чотири шари марлі і зберігають у прохолодному темному місці. Можна використовувати і прискорений спосіб приготування розчину: подрібнений прополіс заливають водою з температурою 50-60 градусів і витримують на водяній бані 45 хв. Потім розчин охолоджують, фільтрують через чотири шари марлі і розливають в темні флакони.
    Медики розробили спосіб отримання лікувального прополісно-масляного розчину, дуже ефективно при лікуванні виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, особливо у молодих людей (юнацькі виразки): 10 г очищеного, ретельно подрібненого прополісу заливають 100 мл масла шипшини (каротоліна). Можна використовувати і масло обліпихи. Отриману суміш витримують на водяній бані протягом 30 хв, перемішуючи скляною паличкою, після фільтрують через два шари марлі і розливають в темні скляні флакони. Безпосередньо перед вживанням додають вітамін Е (токоферолу ацетат) у вигляді 30%-го масляного розчину (1 мл препарату на 10 мл прополісно-масляного розчину).

Немає коментарів:

Дописати коментар